Klub Turystów Kolarzy „RAMA -76″ ma 45 lat! – relacja

Poluzowanie obostrzeń pandemicznych dało impuls do powrotu naszych wojskowych turystów na szlaki, ścieżki rowerowe i rzeki regionu. W ostatnich dniach odbył się piknik turystyczny z okazji 45 lecia Klubu Turystów Kolarzy „RAMA -76. Choć na pikniku w Samociążku sami kolarze nie byli zbyt licznie reprezentowani, to imprezę wsparły  frekwencyjnie pozostałe kluby turystyczne zrzeszone przy Oddziale PTTK przy Klubie IWsp.SZ. Kajakarze z naszego oddziałowego klubu ARKA V zjawili się w 15 osobowym składzie. W sobotę i niedzielę przepłynęli 30 km wodami Zalewu Koronowskiego i Brdy, wieczorami oddając się do dyspozycji organizatorów. Na uroczystości jubileuszowe dotarł także rajd pieszy klubu Horyzont, rajd rowerowy klubu SKIPOW, rajd samochodowy klubu TWAT.
Około 50 zebranych osób uczestniczyło w konkursach zręcznościowych, dwóch ogniskach, tańcach, śpiewach i uroczystym obiedzie. Puchary i nagrody wręczał osobiście prezes Oddziału PTTK Codziennie z ośrodka ruszał rajd rowerowy po okolicach Koronowa. Przybyłe kluby uhonorowały KTK „Rama-76” licznymi pucharami i adresami, a złożonych życzeń starczy nie tylko do 50 ale i do 100 lat.
Relacja – Lech Boczkowski