Rajd do Radiowego Centrum Nadawczego

We wrześniu bieżącego roku, przypadnie 20 rocznica uruchomienia na terenie byłego poligonu wojskowego Kabat – Radiowego Centrum Nadawczego. Z tej okazji – w niedzielę 24 marca – Klub Turystów Pieszych „Horyzont” oraz Toruńska Grupa Turystyczna zorganizowały rajd, którego głównym celem było zwiedzenie Centrum.
Co prawda turyści z Solca i z Torunia startowali z różnych miejsc, to jednak już po kilku kilometrach wędrówki, nastąpiło spotkanie na zielonym szlaku im. Tadeusza Dolczewskiego. Łącznie grupa liczyła dwudziestu piechurów.
Tak się złożyło, że naszym przewodnikiem po obiekcie był kol. Krzysztof – członek naszego klubu. Najbardziej charakterystyczną częścią centrum są dwa maszty o wysokości odpowiednio 330 oraz 289 metrów. Nasza grupa mogła jednak zwiedzić także budynek obsługi. Warto przypomnieć, że RCN nadaje Program Pierwszy Polskiego Radia.
W drogę powrotną udaliśmy się leśnymi drogami, dbając o to, aby powtórzyć możliwie jak najmniejszy fragment trasy. Meta rajdu miała miejsce w Solcu Kujawskim.
Łukasz Wojtecki