Rajd wspominkowy – relacja

Dnia 19 marca br. Klub Turystów Pieszych „Horyzont” z Solca Kujawskiego zorganizował „rajd wspominkowy”. Była to okazja aby powspominać panią Krysię Jeziorską – uczestniczkę wielu klubowych wypraw, a która niestety rok temu odeszła „na wieczną wędrówkę”. Na starcie rajdu – stacji PKP Przyłubie, zjawiło się szesnastu turystów z Solca Kujawskiego i Bydgoszczy. Uczestnicy korzystali tym razem głównie z czarnego szlaku im. Jerzego Szafkowskiego. Pogoda sprzyjała piechurom. Było słonecznie, tak że pozostało tylko delektować się kontaktem z naturą, maszerować i wspominać… Kolejne kilometry mijały turystom bardzo spokojnie, nie licząc wymagających nieco większego wysiłku dwóch podejść pod puszczańskie wzniesienia. Jeden z postojów urządzono w pobliżu kamienia, który upamiętnia patrona czarnego szlaku. Na chwilę zatrzymano się także przy pozostałości dwutorowej strzelnicy, postawionej w dwudziestoleciu międzywojennym staraniem Towarzystwa Powstańców i Wojaków. Niebawem piechurzy wkroczyli do Solca od strony ulicy Leśnej. Zakończenie rajdu nastąpiło na cmentarzu przy ul. Piotra Skargi, gdzie uczestnicy zapalili znicze na grobie pani Krysi.