31 Bieg Sztafetowy ks. J. Popiełuszki

Dnia 1 października br. odbył się 31 Bieg Sztafetowy i 8 Maraton Szlakiem Męczeńskiej Drogi Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Klub Turystów Pieszych „Horyzont” z Solca Kujawskiego po raz piąty wystawił swoją reprezentację w tym wydarzeniu. Drużyna Horyzontu liczyła 10 piechurów, co jest do tej pory najlepszym wynikiem klubu. Start wędrówki miał miejsce o godzinie 6 rano, przy kościele pw. Św. Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy. Stamtąd piechurzy wyruszyli na trasę liczącą 42 kilometry. Pierwszy odcinek wiódł przez ulice Bydgoszczy aż do Fordonu. Tam turyści skręcili na most im. Rudolfa Modrzejewskiego, a następnie udali się w kierunku Strzyżawy. Od tego momentu trasa wiodła drogami leśnymi, a następnie polnymi. Turyści minęli Czarnowo, Zławieś Wielką i Pędzewo, a następnie dotarli do Górska. Ważnym punktem na trasie maratonu był pomnik upamiętniający miejsce, w którym został uprowadzony bł. Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Delegacja Horyzontu zapaliła w tym miejscu pamiątkowy znicz. Około 2 kilometry od pomnika znajduje się Centrum Edukacji Młodzieży. Tam też nastąpiło uroczyste zakończenie maratonu. Na mecie spotkali się zarówno biegacze jak i piechurzy. Każdy mógł liczyć na ciepły posiłek. Ponadto uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkowe medale, a kluby biorące udział w maratonie dodatkowo puchary. Kolejny raz należą się podziękowania dla organizatorów maratonu, za bardzo dobre i sprawne przygotowanie całej imprezy. Z pewnością Horyzont wystawi swoją drużynę w przyszłorocznej edycji.