2018-10-19_”Złota jesień” na Rurzycy

Mimo, że 3 tygodnie temu zamknęliśmy sezon letni spływem” BARWY JESIENI”, pogoda nie przyjęła tego do wiadomości i złota polska jesień rozlała się po całym kraju. Cóż było robić? Naprędce skrzyknięta ekipa członków klubu w składzie: Alicja Kodzik, Andrzej Krysiak, Lech Boczkowski oraz sympatyków: Ewa i Jarosław Dąbrowscy, pojechała na spływ kajakowy na rzekę Rurzycę.
XIII OSK „Złota Jesień na Rurzycy” zorganizował zaprzyjaźniony z nami Oddział Wojskowy w Wałczu. Ponad 40 osób popłynęło w sobotę i niedzielę pięknym i kolorowym szlakiem Rurzycy.
Przepłynęliśmy 27 km, raz przenosząc kajak przez drzewo i raz przez betonowy jaz. Deszcz też był ale w nocy, zakłócił nam ognisko. Na ognisku przyjemne zaskoczenie. Nasz klub po ciężkiej walce z ekipami z Piły i Gdyni zdobył puchar w klasyfikacji zespołowej. Prezes klubu, zgodnie z dobrym obyczajem, postawił wodę ognistą, więc mamy całkowitą pewność, że to nie jest nasz ostatni puchar.
W pełni usatysfakcjonowani, choć lekko znużeni, pod wieczór dowieźliśmy nasze głosy na wybory samorządowe 2018. Relacja: Lech Boczkowski