Ku źródliskom – 18.06.22

W trzecią sobotę czerwca br. Klub Turystów Pieszych „Horyzont” z Solca Kujawskiego zorganizował pieszą wędrówkę na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Ku źródliskom”. Co prawda turyści z soleckiego klubu odwiedzili już w tym roku źródliska, ale po pierwsze jest to miejsce, które wygląda przepięknie o każdej porze roku, a po drugie ścieżka zyskała niedawno nowe oznakowanie. Na starcie rajdu – soleckim dworcu PKP – zgromadziło się czworo miłośników turystyki pieszej. Pierwsze metry wiodły piechurów ulicą Leśną w kierunku Drogi Krajowej nr 10. Po jej przekroczeniu turyści weszli do Puszczy Bydgoskiej. Od razu dało się zauważyć, że w czerwcu zieleń roślin jest najbardziej soczysta. Leśna sceneria cieszyła oczy, a że przy okazji dopisała pogoda, to tym większa była satysfakcja uczestników. Po dotarciu do osady Rudy, turyści szybko spostrzegli nowe znaki ścieżki edukacyjno-przyrodniczej. Za oznakowanie oraz jej nowy przebieg odpowiada kol. Ryszard Seidel z grupy znakarskiej Oddziału PTTK przy Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Zanim jednak piechurzy udali się na ścieżkę, postanowili urządzić krótki postój przy wiacie dla turystów. Trzeba przyznać, że nowy przebieg ścieżki jest ciekawszy, i bardziej atrakcyjny. Wypada tylko zaprosić wszystkich miłośników wędrówek, aby przekonali się o tym osobiście! W trackie marszu na ścieżce nastąpiło sympatyczne spotkanie z turystami z klubu Wędrownik z Bydgoszczy. Po krótkiej rozmowie, każda grupa udała się w swoim kierunku. Zauroczeni ścieżką piechurzy, podziwiali piękne okoliczności przyrody. Po przejściu całej ścieżki raz jeszcze wybrano na postój wiatę przy Leśnictwie Miejskim. Po krótkim odpoczynku nadszedł czas na powrót do Solca Kujawskiego. Dystans czternastu kilometrów minął szybko, ale na pewno bardzo przyjemnie!