„Horyzont” w toruńskich muzeach

W dniu 27 stycznia br. turyści z K.T.P. „Horyzont” wzięli udział w wycieczce po toruńskich muzeach. Pierwszym odwiedzonym obiektem było Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika. Poza egzotycznymi pamiątkami z wypraw jednego z najsłynniejszych polskich podróżników, piechurzy mogli obejrzeć wystawę czasową pt. Rowerem przez Saharę. Wystawa ta jest dokumentacją podróży przez Afrykę Jacka Herman-Iżyckiego, która odbyła się w 1980 roku.
Drugim odwiedzonym miejscem była Kamienica pod Gwiazdą. Tam z kolei prezentowana jest sztuka dalekiego wschodu. Poza ekspozycją stałą turyści mogli zapoznać się z wystawą czasową pt. Japonia spod kwitnącej wiśni, prezentującą zdjęcia autorstwa Krzysztofa Muskalskiego.
Poza doznaniami estetycznymi, wycieczka była również szansą na ucztę dla podniebienia. Tak się składa, że w tej kwestii nie do przecenienia są sprawdzone miejsca. W przypadku naszej grupy była to znakomita pierogarnia.
Po solidnym posiłku grupa udała się do trzeciego z muzeów – tym razem do Domu Eskenów, gdzie można było zapoznać się z dziejami Torunia. Również i tam nie brakowało ciekawych eksponatów. Jako ciekawostkę można wymienić starą mapę, na której znalazło się nasze miasto, opisane jako Sulec.