2017-03-Zielona Struga

Klub Turystyki Pieszej „Horyzont” zaprosił turystów wojskowych na Rajd Pieszy „Nad Zieloną Strugą”. Zielona Struga to największa rzeczka przepływająca przez Puszczę Bydgoską, położoną między Bydgoszczą, Toruniem a Inowrocławiem. Rajd zgromadził członków Klubu „Horyzont” i ich sympatyków, ale dołączyła też skromna ekipa z Bydgoszczy – razem niespełna 20 osób. Pogoda, jak na początek marca bardzo ładna i co najważniejsze – bezdeszczowa. Uczestnicy wysiedli z pociągu na stacji PKP Cierpice – Kąkol i wyruszyli na 19 kilometrową trasę, w znacznej mierze prowadzącą wzdłuż Zielonej Strugi.
Mijając leśnictwa Jarki i Grodzyna, dotarliśmy do stacji PKP Przyłubie, skąd wróciliśmy pociągiem do Solca Kujawskiego i Bydgoszczy.