20-03-2021_Bydgoskie przywitanie wiosny – zaproszenie

⇒ REGULAMIN IMPREZY
Bydgoskim przywitaniem wiosny jest tradycyjny Marsz na Orientację Wzdłuż 18 Południka. Bydgoszcz ma to szczęście, że przez sam środek miasta przechodzi południk, dzięki któremu miasto jest bardzo wyraźnie ulokowane na mapie globu. Bydgoszcz jako jedyne miasto na świecie ma też swój lokalny czas, który jest o 12 minut wcześniejszy niż „zegarkowy” czas środkowoeuropejski. Dokumentuje to zegar na Starym Rynku. Czytaj dalej

Zimą na szlakach Bydgoszczy

W granicach miasta można wędrować znakowanymi szlakami o łącznej długości ponad 100 km! Na wycieczki w granicach powiatu Bydgoszcz zaprasza ponad 350 km znakowanych szlaków pieszych! Otoczenie miasta – to w znacznej części lasy (a nawet Puszcza!). Korzystajmy z możliwości bezpiecznego odkrywania uroków zimy!

 

Te święta inne niż wszystkie…

Składając sobie życzenia na Boże Narodzenie i w ostatnim dniu roku 2019 – nawet na myśl  nie przyszło, co nam Los na ten rok szykuje…
W tym roku dominujące będą życzenia powrotu do normalności…
Na adres Oddziału pierwsze wpłynęły życzenia od Komisji ZG PTTK do Współpracy z Wojskiem Polskim, potem od wielu oddziałów wojskowych i indywidualnie od Przyjaciół Turystów.
WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY i ODWZAJEMNIAMY!

6 grudnia 2020 r. zmarł Kolega MACIEJ WDOWICKI (1934 – 2000), wieloletni działacz PTTK na szczeblu miasta Bydgoszczy, naszego województwa i Polski. W latach 1962 – 1987 był Przewodniczącym Wojewódzkiej Komisji Turystyki Pieszej ZW PTTK. Opracował i wyznakował ponad 600 km szlaków pieszych w województwie.
 Był działaczem Komisji Krajoznawczej ZG PTTK. Był członkiem – założycielem Rady Aktywizacji Turystyki Pieszej Ziem Północnych. Organizował i współorganizował centralne i regionalne imprezy turystyczno – krajoznawczych. Był instruktorem szkolenia kadr przodowników turystyki pieszej, wychował wiele pokoleń turystów i krajoznawców.
Żegnaj drogi Przyjacielu!
Pogrzeb ŚP. MACIEJA odbędzie się 10 grudnia (czwartek) o godz. 13.00 na cmentarzu przy al. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Bydgoszczy.