2020-10-03_XVI spływ „Barwy jesieni”

W piękną, słoneczną sobotę spotkaliśmy się w 19 osób na XVI Spływie Kajakowym „Barwy Jesieni”. Wśród stałych uczestników spływu pojawiło się kilku debiutantów. Trzeba było dokonać roszad w obsadzie kajaków, aby wszyscy szczęśliwie dotarli do domu. Rozpoczęliśmy tradycyjnie w Woziwodzie i z postojem w Gołąbku dopłynęliśmy do Rudzkiego Mostu zaliczając tradycyjną już wywrotkę w wykonaniu Mikołaja i Piotra ( ostatnio specjalizuje się w wywrotkach). W naszej bazie w Pile – Młyn odbyły się wieczorem uroczystości jubileuszowe członków klubu którym przydarzyły się okrągłe rocznice urodzin ( 50 i 65 lat). Niedziela powitała nas pochmurnym niebem i zapowiedzią deszczu. Prewencyjnie zeszliśmy wcześniej na wodę aby uciec przed opadami. Prawie się udało – załogi, które nie zatrzymały się po drodze w miejscowości Świt, dotarły do postoju w Pile i pod dachem przeczekały najgorszą ulewę. W godzinę po deszczu dopłynęliśmy do Stanicy Wodnej w Nogawicy i zakończyliśmy spływ.
Na pożegnanie zjedliśmy wyśmienitą grochówkę i z uczuciem spełnienia rozjechaliśmy się do domów. Relacja: Lech Boczkowski