2017-10_Na szlaku T. Dolczewskiego

W niedzielę 29 października br. Klub Turystów Pieszych „Horyzont” zorganizował rajd szlakiem im. Tadeusza Dolczewskiego. Tym razem piechurzy pokonali blisko osiemnaście kilometrów. Co prawda było deszczowo, ale po raz kolejny okazało się, że pogoda najgorzej wygląda przez okno! Pierwsze kroki wiodły ze stacji PKP Przyłubie w kierunku cmentarza mennonicko-ewangelickiego. Zaraz za cmentarzem znajduje się początek szlaku zielonego. W miarę pokonywanych kilometrów warunki pogodowe zaczęły się poprawiać, aż w okolicach Radiowego Centrum Nadawczego przestało padać. Co więcej w pobliżu Solca Kujawskiego wyjrzało słońce. Warto nadmienić, że szlak zielony został w tym roku odnowiony staraniem znakarzy z grupy znakarskiej Oddziału PTTK przy Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy.