2017-04_”Tamtendyk”-rajd VII

Rajd na trasie poprowadził przodownik turystyki pieszej PTTK członek zarządu O/PTTK przy KLUBIE IWspSZ kolega Łukasz Wojtecki. Śmiało można powiedzieć, że tegoroczna edycja miała książęcy charakter. Początek rajdu miał miejsce w Gniewkowie – przy pomniku księcia Władysława Białego, meta zaś znajdowała się w Muzeum Solca im. Księcia Przemysła w Solcu Kujawskim. Wśród uczestników sporą grupę stanowiła młodzież z Gniewkowa, która pokonała odcinek kilkunastu kilometrów. Całość trasy liczyła 40 kilometrów i wiodła szlakami: czerwonym „Zielonej Strugi”, czarnym rowerowym „Doliną Dolnej Wisły” oraz czarnym pieszym „im. Jerzego Szafkowskiego”. Mimo niepewnej prognozy pogoda do wędrówki była odpowiednia, nie padało, piechurom nie przeszkadzał również wiatr. Nie można było także narzekać na trasę, która w zdecydowanej większości prowadziła przez malownicze zakątki Puszczy Bydgoskiej.
Organizator rajdu – Klub Turystów Pieszych „Horyzont” z Solca Kujawskiego PTTK przy Klubie IWspSZ w Bydgoszczy składa podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji rajdu: Urzędowi Miejskiemu w Gniewkowie, Urzędowi Miasta i Gminy w Solcu Kujawskim, Nadleśnictwu Cierpiszewo, Nadleśnictwu Gniewkowo, Nadleśnictwu Solec Kujawski oraz Muzeum Solca im. Księcia Przemysła w Solcu Kujawskim.