2017-01-Młyńska Struga

Bydgoscy turyści z Oddziału PTTK przy Klubie Inspektoratu Wsparcia SZ rozpoczęli sezon turystyczny 2017 r.
Wprawdzie odbyło się już kilka imprez klubowych, ale w ubiegłą niedzielę mieliśmy pierwszą okazję spotkać się w towarzystwie różnych klubów. W pięknej zimowej scenerii podbydgoskich borów spacerowali członkowie Klubów: „SKIPOW”, „Arka V” i „Korona”. Marsz rozpoczęliśmy na Błoniu, na pętli MZK o godzinie 11.00. Zaraz za mostem zeszliśmy do pięknego sosnowego boru i podążaliśmy zielonym szlakiem pieszym. Po dojściu do śródleśnych łąk zwanych „pod prądami” skręciliśmy na prawo, idąc skarpą wzdłuż płynącego potoku o nazwie „Młyńska Struga”. Przy piaszczystym brodzie zrobiliśmy sobie długą konsumpcyjną przerwę oraz sesję zdjęciową. Jeszcze nie rozgrzaliśmy się po przerwie, gdy spotkaliśmy 4-osobową rodzinę naszych sympatyków (niegdyś członków Oddziału PTTK i Klubu „SKIPOW”). Po serdecznym przywitaniu zostaliśmy zaproszeni na rozgrzewkę przy kominku (palacz – Mariusz) i koncert gitarowy (solistka – Agata). Wykorzystując ostatnie promienie zachodzącego słońca opuściliśmy gościnne progi domu przyjaciół i po obrzeżach gminy Białe Błota udaliśmy się do Bydgoszczy. Po drodze minęliśmy czerwone ruiny młyna, od którego to nazwę bierze strumyk i piękny położony na pagórkach cmentarz na ul. Tańskich. W bydgoskiej dzielnicy Prądy czekały na nas nieprzygotowane ulice i chodniki. Wszystko oblodzone i niebezpieczne dla piechurów. W tej sytuacji zakończyliśmy wycieczkę przy kładce na Osową Górę na ulicy Spacerowej.