Rajd do Radiowego Centrum Nadawczego 24.03 – relacja

We wrześniu bieżącego roku, przypadnie 20 rocznica uruchomienia na terenie byłego poligonu wojskowego Kabat – Radiowego Centrum Nadawczego. Z tej okazji – w niedzielę 24 marca – Klub Turystów Pieszych „Horyzont” oraz Toruńska Grupa Turystyczna zorganizowały rajd, którego głównym celem było zwiedzenie Centrum.
Co prawda turyści z Solca i z Torunia startowali z różnych miejsc, to jednak już po kilku kilometrach wędrówki, nastąpiło spotkanie na zielonym szlaku im. Tadeusza Dolczewskiego. Łącznie grupa liczyła dwudziestu piechurów. ⇒ ZOBACZ ZDJĘCIATak się złożyło, że naszym przewodnikiem po obiekcie był kol. Krzysztof – członek naszego klubu. Najbardziej charakterystyczną częścią centrum są dwa maszty o wysokości odpowiednio 330 oraz 289 metrów. Nasza grupa mogła jednak zwiedzić także budynek obsługi. Warto przypomnieć, że RCN nadaje Program Pierwszy Polskiego Radia.
W drogę powrotną udaliśmy się leśnymi drogami, dbając o to, aby powtórzyć możliwie jak najmniejszy fragment trasy. Meta rajdu miała miejsce w Solcu Kujawskim.
Łukasz Wojtecki